Temmuz 14, 2021

Hayatınızda en az bir kez görmeniz gereken filmler

Movie projector on a dark background with light beam / high contrast image

Hayatınızda en az bir kez görmeniz gereken filmler ve diziler 

Film endüstrisi, karşılaştığınız temalar, karakterler ve olay örgüsünün bazen aynı hissettiği Batı yapımı filmlerle doludur. . Neyse ki, yeterince dikkatli bakarsanız, alışkın olduğunuz ana akım temalardan ve hikayelerden sapan ve tazeleyici filmler bulabilirsiniz. Daha fazlasını merak ediyorsanız işte size Edebiyat Parkı’nda önerdiğimiz filmlerden bazıları: 

Bilal: A New Breed of Hero (2015)

Yönetmen Khurram H Alavi ve Ayman Jamal, Bilal: A New Breed of Hero is Barajoun Entertainment tarafından üretilen bir animasyon filmi. Bu film, Bizans askerleri tarafından işgal edilen köyün eteklerinde annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan genç bir çocuk olan Bilal’in annesini ölü ve kasabalarını köleleştiren hikayesini anlatıyor. 

Bu olaydan sonra Bilal, Mekke şehrinin en zengin adamına satıldı. Bundan sonra, kendisine ok atmayı öğreten yetenekli bir okçu olan Saad ile tanışır. Bu hikaye, değişim yaratmak ve sesini duyurmak isteyen genç bir çocuğun dokunaklı bir hikayesi. Bu film çocuklar için olsa da yetişkinlerin takdir edebileceği dersler de içeriyor. 

Mooz-Lum (2010)

Mooz-Lum, ABD’de azınlık kimliğiyle boğuşan bir Müslüman olan Tarık Mehdi’nin hikayesini anlatan bir film. 11 Eylül saldırılarının ardından daha da dışlandı. Qasim Q Basir’in yönetmenliğini üstlendiği bu yaşlanma filmi, gözlerinizi Batı ülkelerindeki Müslüman cemaatinin yaşamına açacak. 

Muhammed: Resulullah’ın 

yönettiği Majid Mecidi, Muhammed: Reslullah, Hz. Muhammed’in hikayesini ve nasıl Allah’ın elçisi olduğunu anlatan bir İran filmidir. Bu film Oscar’da Yabancı Film kategorisine aday gösterildi. 

Fetih 1453 

Fetih 1453, Osmanlı Sultanı Mehmet Han’ın Bizans’ın doğu başkenti Konstantinopolis’i takip ederken hikayesini anlatan bir Türk filmidir. Bu film size İstanbul şehrinin nasıl Osmanlı Halifeliğinin başkenti olduğunu anlatacak. 

Islam: Empire of Faithdizi 

Bu belgesel, Amazon Prime’da izleyebileceğiniz bir. Peygamber Muhammed’in doğumundan ilk halifeliklerin haçlı seferlerine kadar, bu belgesel size İslam inancının dünyanın en büyük ikinci dini haline nasıl geldiğini gösterecek. 

Dört Aslan 

Dört Aslan, 2010 yılında yayınlanan bir siyasi hiciv filmidir. Bu film Riz Ahmed ve intihar bombacısı olmak isteyen radikalleşmiş arkadaşlarından oluşan karışık ekibinin hikayesini anlatmaktadır. Chris Norris’in yönettiği bu film, düşündürücü ve sizi güldürecek bir hiciv. 

Orta Doğu ile ilgili haberler ve özellikler hakkında daha fazla bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Şimdi sayfamıza abone olun ve dünya çapındaki en son etkinliklerden haberdar olun!